פסיכותרפיה הוליסטית, מייצגת זרם בעולם הטיפול הנפשי. פסיכו=נפש, תרפיה=טיפול.

 

הגישה ההוליסטית מתייחסת לכל מצוקה רגשית, מחשבתית או פיסית של האדם דרך ארבעת החלקים והקשר ההדדי ביניהם.

בעוד שגישות ושיטות טיפול שונות ומכובדות מטפלות בתסמינים ובסימפטומים כמו מחלות, כאב, מצוקה ומגבלות. הפסיכותרפיה ההוליסטית, כטיפול שלם, חותרת לטפל באדם כולו ובמקור התסמינים.
אבחונים מסוגים רבים הינם אנחת רווחה עבור מטופלים. הכרה במחלה ובדפוסים ונטילת תרופות לדיכוי התסמינים, או השלמה עם אופי המחלה, מקלה ברוב המקרים על הכאב, או על הצורך לבצע שינוי של ממש.

הפסיכותרפיה ההוליסטית, משתמשת במגוון הכלים לאבחון ולטיפול, במטרה לאתר את שורש הבעיה ולטפל בה בדרכים חוויתיות ורגשיות.

דיכאון, חרדות, משברים שונים, לחץ, בעיות בזוגיות ובמציאת זוגיות, בדידות, שאלות קיומיות וחיפוש אחר משמעות וייעוד הינם "תגיות" לבעיות ומצוקות של רובנו והן בעלות סימפטומים משותפים, אך שורשן תבוע בצורה ייחודית ואינדיבידואלית בהתאם לניסיון וסיפור חייו של כל אדם.

בכדי להגיע לשורש ה"בעיה", יש לצאת למסע טיפולי, שיכול להיות קצר מועד, ולהגיע אל לב ליבה, החבויה לעיתים רבות ברבדים לא מודעים ונוגעת בתחומים שונים . ניתן לאתר דפוסים, אמונות ותחושות, להעלות אותן לרמת המודעות, ולטפל בהן בדרכים שונות בהתאם לאופיו ולצרכיו של המטופל. משם לסלול דרך חדשה שתהפוך את המודעות לאפשרות של שינוי ממשי ויישומי.

"אם מטרת הטיפול הרפואי היא להשיב את האדם לאיתנו, למצב בו היה לפני שחלה, טיפול נפשי למעשה, יומרני יותר, היות והוא מכוון להביא את האדם למצב בו לא היה מעולם" (דר' יורם יובל).

כפסיכותרפיסטית בגישה הוליסטית, אני מציעה ומזמינה אותך לבוא ולחוות את החוויה הטיפולית. לערוך היכרות מעמיקה ומחודשת עם עצמך, עם שורשי המשברים והמצוקות, כמו גם עם הכוחות הרדומים שלך עד הקלה ופתרון. אני מזמינה אותך להפרד ממה שמונע ממך להגשים את עצמך, ולהעצים את מה שיעזור לך לחיות במודעות, ברווחה ובבריאות טובה.